wisla krakowWykonanie sesji plenerowej wymaga sporej ilości czasu (około trzech godzin). buziakZ tego względu w dniu ślubu jest to praktycznie niemożliwe. Można, co najwyżej, zaplanować krótką (15-30 minut) sesję w okolicach sali weselnej, jeśli pozwala na to pogoda oraz jest wystarczająco jasno. Pomijając oświetlone miejsca, takie jak na przykład centra miast, robienie sesji plenerowej po zmroku mija się z celem.  Jeszcze przed weselem opowiedzcie fotografowi o swojej pracy i pasjach. Może stać się to doskonałą inspiracją dla części fotografii plenerowych. Jeśli zatrudniacie także kamerzystę z innej firmy nie jest możliwe by uczestniczył on w fotograficznej sesji plenerowej. W tym przypadku nie da się zromakijazbić dwóch rzeczy naraz. Albo sesja foto albo wideo.

 


Wskazówki w dniu pleneru:

 • postarajcie się wyglądać tak jak w dniu ślubu. Wizyta u fryzjera może okazać się niezbędna aby odtworzyć fryzurę Pani Młodej. Wskazany jest także makijaż nałożony przez wizażystkę. Powinien on być bardziej wyrazisty niż w dniu ślubu i matowy (!). Nie przejmujcie się drobnymi zabrudzeniami Waszych strojów. Raczej nie będą one widoczne na zdjęciach, choć jeśli Pan Młody ma ciemny garnitur, warto oczyścić go z drobnych paprochów czy kurzu.
 • jeśli macie jakieś rekwizyty, z którymi chcielibyście zrobić sobie zdjęcia nie zapomnijcie ich zabrać. Na przykład: szampan z kieliszkami, starodawna walizka, szykowny parasol przeciw pieskowa skalapieskowa skala parasolsłoneczny, maskotka, koc i koszyk piknikowy itp. itd..
 • nastrój i kondycja. Bądźcie wypoczęci, wyspani, w pogodnym nastroju. Nic tak nie rujnuje pleneru jak zmęczenie i kiepski humor.
 • załóżcie wygodne buty (szczególnie Pani Młoda) a te weselne weźcie ze sobą by w razie potrzeby założyć.
 • jeśli macie jakieś propozycję co do konkretnych ujęć nie wahajcie się o tym powiedzieć. Dotyczy to także stylu. Jeśli chcecie np. zdjęcia dynamiczne, zakręcone, mroczne, seksowne itd. Fotografia to także rzecz gustu. To co podoba się jednym nie musi podobać się reszcie.
 • nie czekajcie aż fotograf ustawi każdy szczegół ujęcia. Poczujcie się jak modele. Pozujcie śmiało, a fotograf ewentualnie skoryguje Wasze ustawienie.plener w wodzie1plener1134
 • zaufajcie fotografowi. Pozy i miejsca, które Wam proponuje mogą się wydawać dziwne lub nieatrakcyjne. Liczy się jednak efekt końcowy na zdjęciu, który chce osiągnąć fotograf.
 • nie bójcie się o ubrania. Czas ślubu i wesela minął, teraz można zaszaleć. Śmiało siadajcie/kładźcie się na trawie czy piasku. Jeśli planujecie finał sesji w wodzie, warto zabrać ubranie na zmianę oraz duży plastikowy worek na mokre ubranie, żeby nie zalać samochodu.
 • w ciepłe dni podczas sesji cały czas dbajcie o swój wygląd. Chusteczki i puder matujący to podstawa, ponieważ spocona twarz jest chyba najgorszą rzeczą jaka może Wam się przytrafić podczas pleneru (nie licząc wpadnięcia do wody na początku sesji ;))
 • plener fotograficzny to czas dobrej zabawy. Fotograf staje się Waszym dobrym kumplem i tak też go traktujcie. Luźna atmosfera, żarty, trochę „szaleństwa” to dodatki, które pomogą w wykonaniu niezapomnianej sesji.
  gwiazdapaczoltowicekieliszki

 

 

Do góry